در فضا، هیچ کس نمی تواند صدای شما را در مورد افزایش نرخ بهره بشنود.

فهرست محتوا

در حال حاضر برای شرکت های فضایی جمع آوری سرمایه نسبت به سال ها قبل دشوارتراست. سرمایه گذاری جهانی دوباره به زمین بازگشته است: به گفته شرکت VC Space Capital، در نیمه اول سال گذشته بیش از 40 درصد کمتر از شش ماهه مشابه در سال گذشته بود.

سگ برتر فضایی همه، SpaceX ایلان ماسک. آژانس فضایی اروپا اخیراً مجبور شد برای رزرو پرتاب ماهواره در سال آینده به غول آمریکایی مراجعه کند، در حالی که اروپا منتظر یک پرتابگر فعال است.

با این حال، بارقه‌های امیدی برای جاه‌طلبی‌های فضایی متوقف شده در منطقه وجود دارد.

امسال اولین پرتاب موشک کاملاً خصوصی اروپا بود: PLD Space اسپانیا موشکی را در ماه اکتبر به آسمان فرستاد. این پرواز 306 ثانیه به طول انجامید، اما برای واجد شرایط بودن به عنوان یک لحظه مهم کافی بود.

در همین حال، موشک‌برهای رقیب در آلمان، فرانسه و بریتانیا به سکوی پرتاب نزدیک‌تر می‌شوند و هر کدام امیدوارند که بتواند اروپا را به لیگ SpaceX سوق دهد.

در این مقاله، متوجه می‌شویم که کدام تیم‌های فضایی در منطقه از نظر تعداد در سال 2023 سریع‌ترین رشد را دارند.

داده های شغلی سال گذشته از Dealroom ارائه دهنده داده استخراج شده است. همه شرکت‌های معرفی‌شده پس از سال 2005 تأسیس شدند و برای جلوگیری از تغییر نتایج توسط کسب‌وکارهای کوچک که استخدام‌های زیادی می‌کنند، استارت‌آپ‌ها باید 50 میلیون دلار یا بیشتر جمع‌آوری می‌کردند تا این کاهش را کاهش دهند.

بنابراین: چه کسی واقعاً در فضا است؟

1/فضای الکترونیکی

تاسیس: 2021

مقر: تولوز، فرانسه

رشد تیم در سال جاری: 111 درصد به 114 کارمند

کل بودجه: 50 میلیون دلار

بنیانگذار گرگ وایلر، کارآفرینی که اپراتور ماهواره ای OneWeb را راه اندازی کرد، قصد دارد با آخرین سرمایه گذاری تجاری خود تا 100 هزار ماهواره را در این دهه در مدار قرار دهد. این استارت‌آپ در سال 2022 مبلغ 50 میلیون دلار را از آزمایشگاه VC Prime Movers Lab جمع‌آوری کرد. هدف E-Space ایجاد شبکه عظیمی از ماهواره‌های کوچک است که می‌تواند خدماتی را به کسب‌وکارها و دولت‌ها، از ارتباطات امن تا مدیریت زیرساخت از راه دور ارائه دهد. عجله جهانی بزرگی برای ایجاد این صورت فلکی های فضایی بزرگ وجود دارد: تعداد ماهواره های موجود در مدار از سال 1998 بیش از 10 برابر شده است و به تقریباً 8500 رسیده است.

 2/ Exotrail

تاسیس: 2015

مقر: ماسی، فرانسه

رشد تیم در سال جاری: 85 درصد به 137 کارمند

کل بودجه: 74 میلیون دلار

شرکت Exotrail فرانسه که سیستم‌های نیروی محرکه الکتریکی به نام فضاپیما و همچنین نرم‌افزار طراحی و عملیات مأموریت تولید می‌کند، در ماه فوریه ۵۸ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران دولتی و خصوصی به رهبری سرمایه‌گذار فرانسوی Bpifrance جمع‌آوری کرد. Exotrail مقداری از این پول را برای ایجاد دو شرکت تابعه در ایالات متحده استفاده کرد. همچنین در حال توسعه “spacedrop” است، یک سرویس لجستیک مانند DHL که ماهواره شما را از زمین می برد و در نقطه تحویل مورد نیاز شما رها می کند.

3/فضای Orbex

تاسیس: 2015

مقر: فورس، انگلستان

رشد تیم در سال جاری: 85 درصد به 144 کارمند

کل بودجه: 127 میلیون دلار

شرکت موشکی Orbex مستقر در بریتانیا در حال آماده شدن برای پرتاب موشک 19 متری خود است که قابل استفاده مجدد است و با سوخت زیستی تجدید پذیر نیرو می گیرد. این شرکت در دور سری C خود در سال 2022 مبلغ 40 میلیون پوند به دست آورد تا برای گسترش امکانات تولید و تجاری خود در آستانه اولین عرضه و پس از آن پرداخت شود. این شرکت پیشنهاد پرتاب حداکثر 12 موشک مداری در سال را داده است، اگرچه هنوز تاریخی برای اولین بارگیری وجود ندارد.

4/ همه.فضا

تاسیس: 2013

دفتر مرکزی: ریدینگ، انگلستان

رشد تیم در سال جاری: 46 درصد به 200 کارمند

کل بودجه: 122 میلیون دلار

شرکت سازنده آنتن بریتانیایی – که قبلاً با نام سیستم های ایزوتروپیک شناخته می شد – پایانه هایی را تولید می کند که برای ارتباط با ماهواره ها در مدار استفاده می شوند. با پر شدن فضا با ماهواره های شرکت هایی از جمله OneWeb، SpaceX، Amazon و SES، بازار رو به رشدی در اینجا برای All.Space وجود دارد که عمدتاً مشتریان دفاعی را هدف قرار می دهد.

5/ آزمایشگاه هوافضا

تاسیس: 2018

مقر: Mont-Saint-Gubert و Charleroi، بلژیک

رشد تیم در سال جاری: 33 درصد به 204 کارمند

کل بودجه: 56 میلیون دلار

این شرکت بلژیکی – که سال گذشته 40 میلیون یورو از سرمایه گذاران به دست آورد – در حال ساخت بزرگترین کارخانه ریزماهواره در اروپا (به اندازه کافی بزرگ برای تولید 500 ماهواره در سال) است.

6/کیهان را باز کنید

تاسیس: 2

مقر: هارول، انگلستان

رشد تیم در سال جاری: 29 درصد به 76 کارمند

کل بودجه: 57 میلیون دلار

این سازنده بریتانیایی “cubesat” – که ماهواره‌هایی را تقریباً به اندازه یک مکعب روبیک می‌سازد – در ماه سپتامبر 50 میلیون دلار برای توسعه شرکت و توسعه ماهواره‌ها و صورت‌های فلکی بزرگ‌تر با تمرکز بر رصد زمین جمع‌آوری کرد. این شرکت همچنین در حال توسعه یک پلت فرم تجزیه و تحلیل داده های ماهواره ای به نام DataCosmos است.

7/ فضای PLD

تاسیس: 2011

مقر: الچه، اسپانیا

رشد تیم در سال جاری: 25 درصد به 146 کارمند

کل بودجه: 58 میلیون دلار

استارت‌آپ اسپانیایی PLD Space موشک قابل بازیافت Miura1 خود را که به نام یک نژاد گاو جنگنده نامگذاری شده است از سایتی در جنوب غربی اسپانیا در ماه اکتبر به فضا پرتاب کرد. در این پرواز آزمایشی، موشک قبل از سقوط به زمین، 28.6 مایلی در آسمان بلند شد. به فضا نرسید, به مرکز اصلی شرکت بازگشت.PLD Space جدید در سال 2025 فیلمبرداری خواهد کرد و اگر همه چیز خوب پیش برود در سال 2026 وارد سرویس می شود.

 Isar Aerospace/8

تاسیس: 2018

مقر: اتوبرون، آلمان

رشد تیم در سال جاری: 19 درصد به 329 کارمند

کل بودجه: 330 میلیون دلار

بهترین شرکت فضایی خصوصی اروپا، Isar Aerospace، سالی را پشت سر می گذارد. در ماه مارس، این شرکت بزرگترین قرارداد اروپا در زمینه فناوری فضایی در سال را اعلام کرد، یک سری C به ارزش 165 میلیون دلار. سپس ماه گذشته، اعلام شد که این شرکت در سال آینده راکت‌هایی را از جزیره‌ای در نزدیکی نروژ شلیک خواهد کرد. ایسار امیدوار است که در نهایت تا 15 ماموریت در سال را از اولین فرودگاه فضایی اروپا برای ماموریت های مداری (که آندویا نامیده می شود) با هزینه 10 تا 12 میلیون یورو برای هر پرواز پرتاب کند.

9/ ICEYE

تاسیس: 2015

دفتر مرکزی: اسپو، فنلاند

رشد تیم در سال جاری: 8 درصد به 493 کارمند

کل بودجه: 304 میلیون دلار

اپراتور ماهواره فنلاندی ICEYE به رشد 136 میلیون دلاری سری D در سال 2022 ادامه می دهد. این شرکت در ترکیب نوع خاصی از تصاویر به نام رادار دیافراگم مصنوعی که قادر به گرفتن تصاویر از زمین در شب و از میان ابرها است، تخصص دارد. ، یک مزیت کلیدی نسبت به ماهواره های تصویربرداری سنتی. یکی از محرک‌های بزرگ تجارت ICEYE «خط تولید فاجعه طبیعی» آن است – این به معنای نظارت بر سیل‌ها، آتش‌سوزی‌ها و سایر بلایایی است که احتمال وقوع آنها در آینده به دلیل تغییرات آب و هوایی بیشتر است.

در حال حاضر برای شرکت های فضایی جمع آوری سرمایه نسبت به سال ها قبل دشوارتراست. سرمایه گذاری جهانی دوباره به زمین بازگشته است: به گفته شرکت VC Space Capital، در نیمه اول سال گذشته بیش از 40 درصد کمتر از شش ماهه مشابه در سال گذشته بود.

فهرست محتوا

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter