چکمه رباتیک استانفورد به کاربرانی که می پوشند، تحرک شخصی تقویت شده ای را عرضه می کند

فهرست محتوا

برخی از مهیج ترین پیشرفت های روباتیک در فضای اسکلت بیرونی اتفاق می افتد. مطمئناً، هر سیستم رباتیکی که ارزش آن را داشته باشد پتانسیل ایجاد تغییر را دارد، اما این یکی از مقوله‌هایی است که چنین تغییراتی را می‌توان فوراً احساس کرد – به‌ویژه، در مورد بهبود زندگی افراد با تحرک محدود است.

گروه رباتیک استانفورد در تحقیقات مربوط به تمام جنبه های دستکاری و کنترل رباتیک درگیر است.

تمرکز اصلی آن ها مهندسی ربات‌هایی است که می‌توانند در محیط‌های بدون ساختار با انسان‌ها کار کنند و با آنها تعامل داشته باشند. علاوه بر این، آن ها حرکت انسان را مطالعه کنند و مدل‌هایی را توسعه دهند که به طور خلاصه حرکات ظریف انسان و مهارت‌های دستکاری را به تصویر می‌کشند، که به آن ها امکان می‌دهد ربات‌ها را برای حرکت به روشی مشابه برنامه‌ریزی کنند.

تیمی از آزمایشگاه بیومکاترونیک استنفورد به تازگی نتایج سال ها تحقیقات را در مورد این دسته در طبیعت منتشر کرده است. این پروژه زندگی خود را آغاز کرد – همانطور که این کارها اغلب انجام می دهند – از طریق شبیه سازی و کارهای آزمایشگاهی. وسعت آزمایش بوت ربات در دنیای واقعی تاکنون به تردمیل محدود شده است. با این حال، محققان آن را برای زندگی فراتر از درهای آزمایشگاه آماده می کنند.

هدف این است که به افراد دارای اختلالات حرکتی، به ویژه افراد مسن کمک شود تا راحت تر در سراسر جهان حرکت کنند و تیم استندفورد معتقد است که فناوری آن در چند سال آینده برای تجاری سازی آماده خواهد شد.

استیو کالینز، رئیس آزمایشگاه، در بیانیه‌ای گفت: «این اسکلت بیرونی کمک را شخصی می‌کند، زیرا مردم به طور معمول در دنیای واقعی به طور منحصر به فردی قدم می‌زنند. “و منجر به بهبودهای استثنایی در سرعت راه رفتن و مصرف انرژی می شود.”

اصل پشت این چکمه های رباتی مشابه چیزی است که تعدادی از این سیستم ها را هدایت می کند. به جای تلاش مضاعف برای راه رفتن برای پوشنده این دستگاه کمک می کند و مقداری از مقاومت و اصطکاک ناشی از اختلالات حرکتی را کاهش می دهد. با این حال، جایی که آزمایشگاه می‌گوید رویکرد آنها متفاوت است، در مدل‌های یادگیری ماشینی که برای «شخصی‌سازی» فشاری که به ماهیچه ساق پا وارد می‌کند، استفاده می‌کند.

stanford 'exoskeleton' combat boots help people walk faster with less effort

کمک بهینه شده به افراد این امکان را می‌دهد تا در مقایسه با راه رفتن با کفش‌های معمولی، 9 درصد سریع‌تر با 17 درصد انرژی کمتر در هر مسافت طی شده راه بروند. اینها بزرگترین پیشرفت ها در سرعت و انرژی راه رفتن اقتصادی هر اسکلت بیرونی تا به امروز است. در مقایسه مستقیم روی تردمیل، اسکلت بیرونی ما حدود دو برابر کمتر انرژی از دستگاه های قبلی مصرف می کند. به گفته این تیم، صرفه جویی در انرژی و افزایش سرعتی که اسکلت بیرونی فراهم می کند معادل برداشتن یک کوله پشتی 30 پوندی است.

این نوع اعداد، تا حدی، از شبیه سازهایی ارائه می شوند که پایه و اساس بسیاری از تحقیقات را فراهم می کنند. این چکمه رباتیک نقطه اوج حدود 20 سال تحقیق در آزمایشگاه است و اکنون تیم در حال کار برای تجاری سازی این پروژه است و قصد دارد آن را در چند سال آینده به بازار عرضه کند. آنها همچنین در حال توسعه انواع سخت افزار برای کمک به بهبود تعادل و کاهش درد مفاصل هستند.

فهرست محتوا

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter