شماره تماس : 77395710-021 | ایمیل : info@startupieh.ir

منوهای نصب در پنل مدیریت

کروناویروس با اکوسیستم استارتاپی هند چه کرد؟

براساس نظرسنجی که بطور مشترک توسط فدراسیون اتاق بازرگانی و صنایع هند (FICCI) و شبکه فرشته هندی (IAN) انجام شده ، بحران جاری کووید ۱۹ با تأثیر عمیقی بر اکوسیستم استارتاپی هند مواجه شده. این نظرسنجی اعلام کرد نزدیک به ۱۲٪ از استارت آپ ها شکست خورده اند.

نظرسنجی سراسری در مورد “تأثیر کووید ۱۹ بر استارتاپ های هند” که بر روی  250 استارتاپ انجام شده است ، گفت: ۳۳٪ از آنها گفتند که سرمایه گذاران تصمیم سرمایه گذاری را به حالت تعلیق درآورده اند و تنها ۲۲٪  از استارتاپ ها اعلام کرده اند که پول نقد لازم را جهت تأمین هزینه های ثابت در طی ۳-۶ ماه آینده دارند.

۱۰٪ دیگر اظهار داشتند که معاملات قرارداد انجام شده است و تنها ۸٪ از استارتاپ ها طبق قراردادهایی که در زمان پیش از توافق نامه امضا شده بودجه دریافت می کنند.

با افزایش ریسک پذیری و کمبود بودجه ، این بیماری همه گیر تأثیر بی سابقه ای در استارتاپ ها داشته است و باعث شده بسیاری از آنها برای ادامه کار نیازمند تلاش بیشتری باشند .

“استارتاپ ها در حال حاضر برای بقا با مشکلات زیادی مواجه هستند .احتمال سرمایه گذاری نیز کاهش میابد و انتظار می رود طی ماه های آینده اینگونه باقی بماند. فقدان سرمایه در گردش و جریان وجوه نقدینگی ممکن است منجر به اخراج های اساسی در طی ۳-۶ ماه آینده توسط استارتاپ ها شود. این نظرسنجی نشان می دهد که استارتاپ های هند برای ادامه کار به یک اکوسیستم فعال و گردش وجوه نیاز دارند. “

در این گزارش آمده است که کاهش بودجه باعث شده است که چندین شرکت نوپا در توسعه تجارت ، فعالیت های تولیدی خود را از کار بیاندازند و این امر به از دست رفتن سفارشات پیش بینی شده منجر شده است.

اکوسیستم استارتاپی از طریق این نظرسنجی نیاز به یک بسته امدادی فوری از سوی دولت برای استارت آپ ها از جمله – کاهش مالیات و بازپرداخت مالیات سریع ، و اقدامات فوری مالی پشتیبانی از جمله کمک هزینه ها ، وام های نرم و کمک های دریافتی حقوق و دستمزد – برای نرم کردن اثرات مخرب دارد .

“Padmaja Ruparel ، رئیس جمهوری هند ، شبکه فرشتگان هند و کمیته راه اندازی FICCI به عنوان همکار گفت: “درشرایط کنونی، به عنوان سرمایه گذاران ، ما باید نقش مهمی در تأمین بودجه استارتاپ های هندی ، مشاوره و پشتیبانی از آنها داشته باشیم تا در کنار هم بمانند و از این بحران عبور کنند. برای این منظور ، اخیراً IAN صندوق بدهی را برای کمک به برخی شرکت ها برای افزایش سرمایه در گردش و اطمینان از استمرار تجارت ، با همکاری و با ارائه دهندگان بدهی ، اعلام کرد.

اکثر سرمایه گذاران مورد بررسی به عنوان بخشی از این نظرسنجی موافقت کرده اند که سرمایه گذاری های استارت اپ ها تا شش ماه آینده همچنان پائین باقی بمانند و تنها ۴۱٪ اعلام می کنند که معاملات جدیدی را در زمینه های راه اندازی مراقبت های بهداشتی در نظر می گیرند .

یکی دیگر از تهدیدات موجود در مورد استارتاپ ها ، “down-rounds” است که انتظار می رود ارزش چندین استارتاپ تا ۴۰٪ کاهش یابد ، که در حال حاضر برای جمع آوری سرمایه جدید در بازار هستند. طبق مشاوره مدیریت ، Duff & Phelps، انتظار می رود چندین سرمایه گذار از حقوق down-round خود استفاده کنند که ممکن است سایر سرمایه گذاران روی جدول را تحت تأثیر قرار دهد تا سهام شرکت های پرتفوی خود را کاهش دهند.

طی بیش از سه ماه ، چندین استارتاپ از جمله یونیکورن ها Zomato ، Swiggy ، Udaan ، Ola و سایر استارتاپ ها ، Lendingkart ، Paisabazaar ، Sharechat و Uber هند اعلام کرده اند که کاهش حقوق و مزایای کارمندان را در تلاش برای افزایش میزان سرمایه خود اعلام کرده اند. در حال حاضر بررسی FICCI-IAN نشان می دهد که ۶۸٪ از تاره وارد های استارتاپ اکثراً هزینه های عملیاتی و اداری خود را کاهش می دهند و ۳۰٪ دیگر از این استارتاپ ها در صورت تمدید بیش از حد طولانی مدت ، کارمندان را اخراج می کنند.

0 پاسخ به "کروناویروس با اکوسیستم استارتاپی هند چه کرد؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Site Design © vandabon.ir  All rights reserved.