شماره تماس : 77395710-021 | ایمیل : info@startupieh.ir

منوهای نصب در پنل مدیریت

آمار و ارقام اینترنت اشیا در حوزه سلامت و درمان

صنعت سلامت و درمان یکی از شاخه های IoT محسوب میشود که به سرعت درحال رشد است; این سرعت باعث شده است تا در این راه به پیشرفت های مفید و بزرگی که گاها با ریسک های بالا همراه است برسیم. ولی در کل, این حد از پیچیدگی بازار نشان دهنده قابلیت انعطاف پذیری و ظرفیت بالای IoT حتی در یک زمینه خاص را نشان میدهد.

۱- پیش بینی میشود ارزش بازار سلامت و درمان IoT تا سال ۲۰۲۵ به ۵۳۴٫۳$ میلیارد دلار برسد. (منبع: https://www.reportlinker.com)

۲- تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی, بزرگ ترین بازار IoT جهان در آمریکای شمالی جریان داشت. (منبع: https://www.reportlinker.com)

۳- اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ میلادی از ۸۷۰ هزار دستگاه فعال IoT در زمینه سلامت و درمان برخوردار بود;  پیش بینی میشود این عدد تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۲٫۷۹ میلیون دستگاه افزایش یابد. به نقل از سایت ETNO تا پایان سال ۲۰۲۵ تعداد دستگاه های IoT سلامت و درمان در اتحادیه اروپا, حتی از مرز ۸۰۰ میلیون دستگاه هم عبور خواهد کرد. (منبع: https://www.etno.eu)

۴- تا پایان سال ۲۰۱۶, ۶۰% تمامی مراکز بهداشتی و درمانی به تکنولوژی IoT مجهز خواهند شد. (منبع: https://ieeexplore.ieee.org)

۵- ۸۰% مدیران مراکز بهداشت و درمان بر این عقیده خواهند بود که دلیل پیشرفت و نوآوری شرکتشان به IoT وابسته است. (منبع: https://healthtechmagazine.net)

۶- بیشترین دستگاه های پزشکی که تحت تاثیر IoT پیشرفت خواهند کرد به ترتیب: دستگاه های پایش و مانیتورینگ پزشکی(۶۴%),  انرژی مترهای پزشکی(۵۶%)  و دستگاه های عکس برداری پزشکی(۳۳%) خواهند بود. (منبع: https://healthtechmagazine.net)

۷- بیش از ۷۰% درصد سازمان های بهداشت و درمان که از IoT استفاده خواهند کرد بیشتر بخاطر بهره بردن از خدمات پایش و نگهداری خواهد بود. (منبع: https://ieeexplore.ieee.org)

۸- ۵۰% درصد از بهره برداری مراقبت های بهداشتی IoT بمنظور کنترل و استفاده دستگاه ها از راه دور خواهند بود و ۴۷% درصد از این خدمات به منظور وصل شدن به اینترنت از شبکه های محلی استفاده خواهند کرد. (منبع: https://healthtechmagazine.net)

۹- حفره های امنیتی یکی از ضعف های اصلی IoT به حساب می آیند. به نقل از سایت IEEE , بیش از ۸۰% مراکز بهداشتی و درمانی جهان که به تکنولوژی IoT مجهزاند از حفره های امنیتی موجود در دستگاه ها و زیرساخت هایشان رنج میبرند. (منبع: https://ieeexplore.ieee.org)

۱۰- رایج ترین تهدیدهای امنیتی در زمینه IoT عبارت هستند از: بدافزارها (۴۹%), اشتباهات انسانی (۳۹%) و حملات DDoS (22%). (منبع: https://healthtechmagazine.net)

۱۱- صنعت سلامت و درمان بطور کلی ۶% درصد از تمامی پروژه های IoT را پوشش میدهد و ۵۵% درصد از پروژه های این صنعت در آمریکای شمالی اجرا میشوند. (منبع: https://iot-analytics.com)

0 پاسخ به "آمار و ارقام اینترنت اشیا در حوزه سلامت و درمان"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Site Design © vandabon.ir  All rights reserved.