شماره تماس : 77395710-021 | ایمیل : info@startupieh.ir

منوهای نصب در پنل مدیریت

آیا فقرا می توانند ثروتمند شوند؟

چگونه می توان با مشکل فقر و نداری مبارزه کرد؟ چگونه بعضی از افراد توانسته اند از فقر به ثروت برسند؟ آیا مهارت های کسب و کار و ثروتمند شدن ارثی است یا اکتسابی؟ آیا می توان این مهارت ها را فراگرفت؟ نقش ذهن و اندیشه در فقر و نداری و ثروت و رفاه چیست؟
روش ثروتمند شدن بسیار ساده است ببینید فقرای ثروتمند شده، چگونه فکر می کردند و افراد فقیر و ندار چگونه؟اصولا فرق بین موفقان با ناموفقان ثروت ، در نوع اندیشیدن آن ها است.
پژوهش ها نشان می دهند که اکثر ثروتمندان بزرگ دنیا از هیچ شروع کرده اند و وارث ثروت های بادآورده نبوده اند! حال ببینیم موفقان ثروت و یا فقرای ثروتمند شده چگونه می اندیشند؟
موفقان ثروت بر این باورند که این ذهن و اندیشه های ما است که ثروت تولید می کند و با درست کار کردن ذهن و اندیشه ، ثروتمند و با نادرست کار کردن ذهن و اندیشه ، فقیر می شویم.
به خصوص در جامعه ما افراد بسیاری دنبال پول و ثروت رفتن را سوداگری و مادی بودن می دانند و به خاطر همین اندیشه نادرست در فقر و نداری می مانند. سوداگری ، کسب نامشروع ثروت است که عملی ناپسند است در حالی که کارآفرینی و تولید ثروت از راه مشروع عملی است پسندیده و مفید برای خود ، خانواده و جامعه
بسیاری در پی ثروت بادآورده و بدون رنج و زحمت هستند و برای ثروتمند شدن ، اهداف و برنامه ندارند. و این دیگران و زندگی هستند که برای آنها رقم مالی تعیین می کنند نه خودشان. این خصلت موجب می شود بسیاری از انسان ها به روزی گنجشکی ، عادت و اکتفا کنند در حالی که موفقان ثروتمند محیط آفرین و کارآفرین هستند خود آنها هستند که تعیین می کنند چه مقدار ثروت داشته باشند.
موفقان ثروتمند به قانون مزرعه ( کاشت و برداشت ) باور دارند. قانون مزرعه یعنی هرچه بکاری ، درو می کنی تمرکز ، سماجت ، پیگیری و مشورت از عوامل موفقیت آن ها است و آنها مصداق این شعر حافظ هستند :

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم

سرزنش های گر کند خار مغیلان غم مخور


موضوع ثروتمند شدن امری است اکتسابی و آموزشی و می توان مهارت های آن را یاد گرفت و به طور یقین فقرا می توانند ثروتمند شوند نقش اصلی در ثروتمند شدن به عهده اندیشه ما است. بر خلاف تصور نادرست بسیاری که اینگونه می اندیشند ، اندیشه های ما علت ثروتمند شدن ما هستند ، نه تنها شرایط و امکانات چه بسا افرادی شرایط و امکانات کافی برای ثروتمند شدن داشته اند اما اندیشه های ثروتمند شدن نداشته و فقیر مانده اند و چه بسا افرادی با نداشتن امکانات و شرایط مناسب برای ثروتمند شدن ، به کمک اندیشه های شان توانسته اند امکانات و شرایط مناسب فراهم کنند و در نتیجه ثروتمند شوند.
بنابراین نقش اصلی در ثروتمند شدن همچنان که اشاره شد ، بر عهده اندیشه های ما می باشد و این خود بسیار امید بخش و ممکن و سر راست است. به این دلیل که اندیشه در اختیار ما است و با آن می توانیم دنیای بیرون را تغییر دهیم و از نو بسازیم.

0 پاسخ به "آیا فقرا می توانند ثروتمند شوند؟"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Site Design © vandabon.ir  All rights reserved.