شماره تماس : 77395710-021 | ایمیل : info@startupieh.ir

منوهای نصب در پنل مدیریت

استارتاپ های بورسی

حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر وابستگی بیشتری به تکنولوژی، ابزارها و خدمات مبتنی بر آن پیدا کرده‌ است. ظهور پدیده استارت‌آپ‌های مالی، سرمایه‌گذاری و فین‌تک‌ها هم نتیجه پیوند تکنولوژی و بازار سرمایه است.

ورود فین‌تک‌ها و پلت‌فرم‌هایی در این خصوص بعنوان کارگزار و مشاوره سرمایه‌گذاری غیرانسانی فعالیت میکنند، می‌تواند در تسریع و دستیابی به منافع عمومی سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم در بنگاه‌های اقتصادی شاخص کمک شایانی نمایند.

در ایران، به جرئت می‌توان ادعا کرد که بازار سرمایه در بین سایر بازارهای مالی از رشد خیره‌کننده ای در جذب نقدینگی برخوردار بوده و پس از بازار پول، بزرگترین نقش را در تامین مالی بنگاه‌های مالی ایفا نموده است؛ هرچند هم اکنون اندازه این بازار حدود ده درصد بازار بانکی است. اما از آنجا که این بازار مبتنی بر ساختار عرضه و تقاضا فعالیت کرده، امکان تخلف‌های سیستمی در آن به مراتب بیشتر از سایر بازارهای مالی می‌باشد؛ به‌عبارت دیگر بازیگران این بازار در ظاهر با رویه‌های موجود فعالیت کرده و اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار می‌کنند، اما کیفیت عملکرد آنان موجب چالش هایی مانند پیدایش حباب قیمتی در بازار، فاصله گرفتن ارزش بازاری شرکت ها از ارزش بنیادی خود، تبانی‌های غیر متعارف و … شده است.

یکی از علل اصلی پیدایش چنین مشکلاتی، دخالت بیش از حد تحلیل‌های نیروی انسانی در عملگرهای بازار سرمایه است که چالش نظارت را به همراه داشته است؛ در حالیکه با ورود تکنولوژی‌های نوین مالی به این عرصه  بسیاری از مشکلات رفع شده و علاوه بر آن، دخالت‌های سلیقه‌ای و تخلف آمیز انسانی نیز منتفی می‌گردد.

برخی از ثمرات ورود فین‌تک‌ها و استارتاپ‌های این حوزه به بازار سرمایه و بورس ایران:

 • توزیع عادلانه‌تر درآمد
 • جلوگیری از پیدایش حبابی قیمت
 • تامین مالی کم هزینه‌تر بنگاه‌ها

معرفی استارتاپ‌های بورسی در ایران:

آسان بورس

استارتاپ آسان بورس یک پلتفرم طراحی استراتژی معاملاتی در بازارهای سرمایه است که به مخاطبان کمک می‌کند تا در این بازارها راحت‌‌تر معامله کنند. بعضی از امکاناتی که در این استارتاپ برای مخاطبان فراهم شده است، شامل  فیلتر بازار، اطلاع یافتن از اتفاقات بازار، طراحی استراتژی و ساخت سیگنال‌های خرید و فروش می‌شوند. در نهایت کاربران می‌توانند با مدیریت سرمایه تشخیص دهند که چه هنگامی باید سهام بخرند یا بفروشند.

فینوپا

فینوپا اولین سایتی است که امکان خرید و فروش سهام و استفاده از ابزارها و خدمات مختلفی را که استارتاپ‌های بورسی ارائه می‌دهند در کنار هم قرار داده است. این استارتاپ از سال ۱۳۹۶ شروع به فعالیت کرده است و با ارائه‌ی زیرساخت‌های مختلف، حامی کسب‌وکارهای بورسی و مالی است. مهم‌ترین شرکای فینوپا برای ارائه‌ی خدمات، کارگزاری‌ها هستند.

 • خدماتی که فینوپا ارائه می‌دهد:
 • معاملات آنلاین

هر آنچه برای خرید و فروش سهام به صورت آنلاین نیاز دارید اینجاست. از نمودار قیمت گرفته تا اطلاعات نماد و معاملات آنلاین

 • خدمات متنوع بورسی

استارتاپ‌های بورسی این جا جمع شده‌اند تا هر نوع نیاز شما به ابزارها و امکانات مختلف برای تحلیل سهام و خرید و فروش در بورس را رفع کنند.

 • قابلیت شخصی‌سازی

شما می‌توانید تمامی قسمت‌های سایت را با قابلیت‌های دلخواه خود بچینید. جا به جا کنید، تغییر اندازه دهید و یا به صورت چند تب مختلف در کنار هم قرار دهید.

 • خرید و فروش مجازی

با پول مجازی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌توانید از تمامی امکانات پلتفرم استفاده کنید، به صورت مجازی به خرید و فروش بپردازید و تمرین کنید.

بیلیونر

دارای دو سرویس مهم برای کاربران بازار سرمایه می‌باشد:

 • سبدگردانی هوشمند: هوش مصنوعی بیلیونر با استفاده از متد جدید ارزیابی ریسک کاربر مقدار موردانتظار سرمایه‌گذار را اندازه‌گیری می‌کند و با توجه به آن سبدی از سهام را برای کاربر تشکیل می‌دهد و پس از آن به کمک هوش مصنوعی پرتفوی کاربر را به صورت فعال مدیریت می‌کند.
 • معاملات الگوریتمی: همچنین در بیلیونر، کاربرانی که با استراتژی مشخصی در بازار سرمایه معامله می‌کنند، قادر هستند که بدون نیاز به کد نویسی استراتژی معاملاتی خود را توسعه دهند، با اطلاعات گذشته عملکرد آن را مورد آزمایش قرار دهند و در صورت باب میل بودن عملکرد الگوریتم، تمامی بازار را همواره با استراتژی معاملاتی خود تحت نظر بگیرند و هیچ فرصت معاملاتی را از دست ندهند.

خدماتی که بیلیونر ارائه می‌کند:

 • ایجاد استراتژی های جدید

در بیلیونر کاربران قادر هستند با استفاده از اندیکاتور‌های موجود و یا اندیکاتور‌هایی که خود تعریف می‌کنند استراتژی‌های معاملاتی خود را بسازند و به کمک الگوریتم‌های یادگیری ماشین عملکرد استراتژی‌های خود را بهبود ببخشند.

 • یافتن بهترین معامله‌گران

در بیلیونر هر کاربر می‌تواند در صورت تمایل با انتشار عملکرد خود، این امکان را به دیگر کاربران بدهد که نسبتی از معاملات آن‌ها را تکرار کنند تا سرمایه‌گذارانی که دانش و تجربه کافی را ندارند، سرمایه‌گذاری موفقی داشته باشند و هم‌چنین کاربران حرفه‌ای از این طریق در آمدی کسب نمایند.

 • سرمایه‌گذاری بدون دغدغه

سیستم بیلیونر با اتکا به هوش مصنوعی و در نظر گرفتن ریسک‌پذیری و اهداف کاربر، همچنین وضعیت بازار سهام، قادر به اتخاذ تصمیم‌های مختص هر سرمایه‌گذار است.

هوشمند سهم

ویژگی‌ها و قابلیت‌های هوشمند سهم:

 1. اولین اپلیکیشن تحلیل بنیادی به همراه سیگنال‌های فروش و خرید
 2. شبکه اجتماعی برای تعامل سهامداران با یکدیگر و توئیت‌گذاری
 3. نمایش سبد سهام شخصی
 4. اطلاع از رانت روز
 • ارزش ذاتی: به شما کمک می‌کند ارزش ذاتی سهام خود را به روش‌های علمی مختلف به دست آورید.
 • افق سرمایه‌گذاری: در بلند‌مدت و کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاری و سفته‌بازی کنید.
 • شبکه اجتماعی: تحلیل‌گران موفق یا رانت‌مندان روی سهام را درشبکه اجتماعی پیدا کنید.
 • جریان پول هوشمند: ورود و خروج حجم قابل توجه پول توسط تعدادی اندک به و از سهم.

کوانت کن

یک پلتفرم معاملات الگوریتمی تحت وب می‌باشد که از سال ۱۳۹۵ در شتاب‌دهنده شریف شروع به فعالیت کرده و فقط بر روی فراهم کردن زیرساخت معاملات الگوریتمی تمرکز کرده است. استفاده از پلتفرم رایگان بوده و درآمد پلتفرم از دریافت کارمزد تامین مالی الگوریتم‌ها می‌باشد.

خدماتی که کوانت‌کن ارائه می‌دهد:

 • عرضه اولیه

شما می‌توانید از طرح جدید کوانت‌کن برای خرید و فروش اتوماتیک عرضه اولیه استفاده کنید. در واقع شما حسابتان را شارژ می‌کنید و برای همیشه ما همه عرضه‌های اولیه را برای شما خریداری می‌کنیم.

 • درخواست الگوریتم:

کوانت‌کن برای مدت محدود این قابلیت را اضافه کرده است که شما بتوانید با ارسال فایل صوتی، الگوریتم معاملاتی دلخواه خود را داشته باشید. ما گفته‌های شما را به کد تبدیل کرده و برای شما ارسال می‌کنیم.

 • الگوریتم‌های ویژه:

در قسمت الگوریتم‌های ویژه قصد داریم الگوریتم‌های نمونه‌ای برای شما قرار دهیم که بتوانید به کمک آنها بازدهی خود را افزایش دهید. می‌توان تمام عرضه‌های اولیه را خرید و یا از الگوریتم‌های نمونه تحلیل تکنیکال برای دریافت نوتیفیکیشن استفاده نمود.

 • الگوریتم ساز:

الگوریتم‌ساز به شما کمک می‌کند بدون درگیر شدن با برنامه‌نویسی الگوریتم معاملاتی دلخواه خود را ساخته و آن را اجرا نمایید. با نوشتن اولین الگوریتم دلخواهتان ۱ دقیقه فاصله دارید.

صدتحلیل

سامانه هوشمندی است که با رتبه‌بندی و امتیازدهی به تحلیلگران حرفه‌ای بازار سرمایه, به سهامداران بورسی کمک می‌کند تا بتوانند با توجه به روحیات شخصی خود افرادی را به عنوان مشاور انتخاب کرده و همگام با آنها به طور حرفه‌ای خرید و فروش کرده و از بازار سود کسب کنند.

صدتحلیل محیطی را فراهم کرده است تا تحلیلگران بورس بتوانند سیگنال‌های خود را در اینجا ثبت کرده تا در گذر زمان موفقیت و دقت آن را مشاهده کنند. بدین صورت تحلیلگران یک رزومه تحلیلی و کارنامه معاملاتی برای خود خواهند داشت.

سیستم صدتحلیل با امتیازدهی به تحلیلگران آن‌ها را رتبه‌بندی کرده و اطلاعات مفیدی از عملکرد آن شخص به شما می‌دهد تا بتوانید تحلیل‌گران مختلف با استراتژی‌های متفاوت را با هم مقایسه کرده و تحلیلگر مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

از این پس سرمایه‌گذارانی که تمایل دارند از پیش‌بینی تحلیلگران حرفه‌ای استفاده کنند، می‌توانند پیش‌بینی این افراد را خریداری نموده و در کنار تجربه‌ای که از آن‌ها می‌آموزند، همانند آنان سودهای بازار را کسب کنند.

عملیات هوشمند برنا

کسب سود و افزایش ثروت و در برخی موارد ایجاد گردش مالی بدون تحمیل ضرر از اهداف اصلی هر سرمایه‌گذاری می‌باشد. سامانه مدیریت یکپارچه اوراق بهادار به عنوان محصولی از گروه عملیات هوشمند برنا قادر خواهد بود با بهره‌مندی از الگوریتم‌های از پیش تعریف شده (شخصی سازی شده) و هم‌چنین یادگیری ماشینی با نظارت و بدون نظارت به خرید و فروش خودکار انواع اوراق بهادار در راستای نیل به اهداف از پیش تعیین شده اقدام نماید. افزایش کارایی و بازدهی، جلوگیری از بروز خطاهای انسانی و کسب اطمینان از رعایت موازین قانونی مهم‌ترین ویژگی‌های عملیاتی این سامانه می‌باشند.

گروه عملیات هوشمند برنا در سال ۱۳۹۶ توسط تعدادی از فعالان شناخته شده در بازار سرمایه و کارشناسان حوزه نرم‌افزار و هوش مصنوعی با هدف ورود به حوزه معاملات الگوریتمی تشکیل گردیده است که در بدو شروع فعالیت خود موفق به ایجاد بستر معاملات الگوریتمی، طراحی و اجرای خودکار الگوریتم‌های معاملاتی مختص شرایط بازار سرمایه ایران گردیده و توانسته است به عنوان بازوی عملیاتی چند شرکت کارگزاری مطرح گردد.

توسعه راهکار‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به منظور پیاده‌سازی الگوریتم‌های خودآموز و به کارگیری آن‌ها در فعالیت‌های سبدگردانی و بازارگردانی از جمله فعالیت‌های درحال اجرا توسط این مجموعه می‌باشد.

سبد بان

سبدبان اپلیکیشن تحلیل تکنیکال تحت موبایل است که در جهت رشد سرمایه‌گذاری و کمک به عموم مردم از طریق ارائه اطلاعات مربوط به سهام بازار سرمایه بصورت لحظه‌ای و فراهم نمودن امکان رسم نمودار و خط و خطوط توسط کاربر، سرمایه‌گذاران را قدم به قدم به انتخاب بهترین سرمایه‌گذاری نزدیک می‌کند. از امکانات نرم‌افزار می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

ارائه اخبار، وضعیت بازار، امکان تعریف پرتفوی های مختلف، امکان ترسیم نمودارهای متنوع بورسی، ارائه گزارشات تحلیلی شرکت های بورسی، امکان تعریف آلارم خرید و فروش و استفاده از سیتم اطلاع رسانی پویا. لازم به ذکر است که کلیه اطلاعات “سبدبان” از سازمان بورس فراخوانی می‌شود.

بورسانه

گزارش روزانه بورس  بورسانه نام گرفت تا به این بهانه کاربر از اتفاقات و معاملات بازار سهام، کالا و سکه طلا و تغییرات  قیمت‌های فلزات گرانبها به صورت روزانه آگاه گردد و بتواند این گزارش‌ها را به صورت آفلاین بر روی تلفن همراه خود ذخیره کند.

محتوای این برنامه توسط کارگزاری بانک صنعت و معدن بروز آوری می‌گردد.

بیکسووایزر

اولین نرم افزار هوشمند تحلیل و سیگنال بومی شده در بازار بورس ایران است. در حال حاضر بیش از ۲۸۰۰۰ سهامدار از این برنامه استفاده می‌کنند.

درحال حاضر هیچ نرم افزار تحلیلی دیگر و یا حتی هیچ منبع تحلیلی مالی مبتنی بر وب دیگر وجود ندارد که به این سرعت و سهولت بتواند سهام را بررسی و تحلیل نماید.

سیگنال‌های این نرم‌افزار در سامانه آنلاین فارابیکسو (Farabixo) نیز با عنوان (BixoViser) قابل مشاهده است.

ما معتقدیم که نسل جدید بیکسووایزر با تحولی که در استراکچر ربات طی ماه‌های اخیر شکل گرفت، دنیای خرید و فروش را  در بازار بورس متحول خواهد کرد. دقت سیگنال‌های ربات در دو ماه گذشته علی رغم اینکه بازار بسیار کم رمق و منفی بود به عدد ۸۵ درصد رسید. نسخه نرم افزار اندروید بیکسووایزر بسیار سبک و کم حجم است. مصرف اینترنت و باتری بسیار پایینی دارد و طراحی ساده و هماهنگ آن، یک تجربه‌ی لذت‌بخش را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد.

نولاتک

نولاتک در سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده و ارائه‌دهنده SaaS (نرم‌افزار به‌عنوان سرویس) بر پایه AI (هوش مصنوعی) و Big data analytics (تحلیل داده‌های حجیم) است که وظیفه اصلی آن پیش‌بینی است.

هوش مصنوعی نولاتک در فاز اولیه خود با تمرکز روی مجموعه دادگان بازارهای مالی و Real life data(دادگان زندگی واقعی) به پیش‌بینی بازارهای مالی در عرصه بین‌الملل اعم از بورس اوراق بهادار، کالا (فلزات پایه، فلزات گران‌بها و…)، حامل‌های انرژی و… می‌پردازد. این پیش‌بینی‌ها به شرکت‌های سرمایه‌گذاری و مجموعه‌های بزرگ تجاری کمک می‌کند تا با میزان ریسک کمتری به تعاملات مالی خود بپردازند.

خدماتی که نولاتک عرضه می‌کند:

 • سرویس پیش‌بینی بازارهای بین‌المللی بورس اوراق بهادار: (Nasdaq, Borsa Istanbul, …)
 • سرویس پیش‌بینی بورس جهانی کالا
 • فلزات (پایه و گران‌بها)
 • حامل‌های انرژی
 • و …
 • سرویس اختصاصی پیش‌بینی و تحلیل بازار

مشتریان:

 • کارگزاری‌ها و واسطه‌های مالی (Broker)
 • شرکت‌های بزرگ تجاری و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی (Prop trading)

افتخارات:

 • قرارگرفتن در میان ۱۵ استارت‌آپ برتر رویداد Startup Istanbul 2017 با حضور بیش از ۲۵ هزار تیم از ۱۳۵ کشور
 • کسب جایزه فدراسیون جهانی ثبت اختراعات IFIA در سال ۲۰۱۷
 • قرار گرفتن در میان تیم‌های برتر رویداد Born Global Istanbul 2017 در هفته نوآوری و کارآفرینی ترکیه

استارتاپ‌های بورسی جهانی:

carta

این استارتاپ، یک کارگزار انتقال سهام است که وظیفه‌ی مدیریت حقوق صاحبان سهام شرکت‌های خصوصی را بر عهده دارد. این استارتاپ، گواهی‌های کاغذی خریدوفروش سهام و ضمانت‌ها و اسناد مرتبط را دیجیتالی می‌کند؛ به این ترتیب مشتریان می‌توانند به‌راحتی سهام‌ها را ردیابی کنند و متوجه شوند چه کسی، چه سهامی در یک استارتاپ دارد.

این استارتاپ، مالکیت و حقوق صاحبان سهام را برای همه‌ ساده‌تر می‌کند. این کار تا پیش از این، بسیار پیچیده و به‌سختی مفهوم بود.

Robinhood

یک برنامه کارگزاری سهام با سرمایه بالغ بر ۱۷۰ میلیون دلار در آمریکا است که به شما امکان می‌دهد که پول خود را بدون هزینه‌ها و کمیسیون‌های معمول سرمایه‌گذاری کنید. RObinhood یکی از راه‌های مقرون به صرفه برای شروع برای سرمایه‌گذاری است که بدون هزینه هر تجارت گذاری سهام ارئه می‌کند.

این اپلیکیشن موبایلی امکان مبادلات اولیه سهام را فراهم می‌کند و با پرداخت ماهیانه ۱۰ دلار امکان استفاده از سرویس رابین‌هود گلد را به مشتریانش می‌دهد. رابین‌هود گلد به سرمایه‌گذاران امکان انجام مبادله و معامله به مدت طولانی و وام‌های حاشیه‌ای را می‌دهد. با راه‌اندازی رابین‌هود کریپتو، کاربران می‌توانند ۱۶ ارز رمزنگاری‌شده مانند لایت‌کوین، ریپل، بیت‌کوین و اتریوم را خریدوفروش کنند.

 Alpaca

Alpaca  یک پلتفرم تجاری هوش مصنوعی چند منظوره برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران است. بنیانگذار این استارتاپ یوسی یوکاوا و سرمایه آن ۳ میلیون دلار می‌باشد. بر خلاف بسیاری از سیستم‌های مرسوم، AlpacaDB  بر اساس فناوری هوش مصنوعی کار می‌کند. این استارت‌آپ از یادگیری عمیق برای راهنمایی کردن کاربران استفاده می‌کند و به آن‌ها اجازه‌ی ایجاد الگوریتم‌های کارآمد برای تجارت را می‌دهد. به همین دلیل کاربرانی که حتی برنامه‌نویسی نمی‌دانند می‌توانند به راحتی با این سیستم کار کنند.

Birst

برست یک ابزار هوش تجاری کسب و کار ابری (BI) و پلت‌فرم نرم‌افزار تجزیه و تحلیل کسب و کار است که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا فرایندهای پیچیده را سریع‌تر از استفاده از راه‌حل های سنتی مدیریت و بهینه‌سازی کنند.  با استفاده از فن‌آوری های ثبت اختراع و فن‌آوری‌های یادگیری ماشین، برست توانسته یک نمای کلی از کسب و کارمشتری را برای تصمیم‌گیری دقیق‌تر ایجاد کند. این روش منحصر به فرد، باعث می‌شود که شرکت‌های بزرگ جهانی در کم تر از ۹۰ روز بتوانند سودآوری را بهبود بخشند، هزینه‌ها را کاهش دهند، درآمد بیش‌تری داشته باشند و راه کسب‌و‌کار را تغییر دهند.

آی‌ئی‌اکس گروپ (IEX Group)

IEX Group با سرمایه بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار و در ایالت متحده آمریکا فعالیت دارد و در حال حاضر ۲٫۵ درصد از سهم بازار سهام ایالات متحده را در اختیار دارد و بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ دنیا مانند صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های پوشش ریسک و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک از آن استفاده می‌کنند.

0 پاسخ به "استارتاپ های بورسی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Site Design © vandabon.ir  All rights reserved.