استارشیپ با گراب هاب شریک می شود تا ربات های پیاده رو را به کالج ها بیاورد

فهرست محتوا

شرکت ربات های تحویل خودکار در پیاده رو استارشیپ تکنولوژی با شرکت سفارش و تحویل غذا گراب هاب برای ارائه خدمات تحویل رباتیک در محوطه های دانشگاهی در سراسر ایالات متحده همکاری می کند.

ربات های استارشیپ توسط استارشیپ تکنولوژی ساخته و اداره می شوند. این شرکت در جولای 2014 توسط دو بنیانگذار شرکت بزرگ اسکایپ یعنی Ahti Heinla و Janus Friis تأسیس شد و Lex Bayer به عنوان مدیرعامل در ژوئن 2018 از Airbnb ملحق شد. تا به امروز، ربات های این شرکت در 20 کشور و بیش از 100 شهر در سراسر جهان فعالیت کرده اند و در طول مسیر با میلیون ها نفر روبرو شده اند. این روبات ها طوری طراحی شده اند که کالاها را در چند دقیقه به صورت محلی تحویل دهند. آنها به طور مستقل رانندگی می کنند، اما توسط انسان هایی که می توانند کنترل را در هر زمان به دست بگیرند، نظارت می شوند. در اواخر سال 2018، استارشیپ اولین عرضه تجاری تحویل بسته های خودران روی زمین را در جهان اعلام کرد.

استارشیپ یک ربات زمینی شش چرخ است که می تواند به طور مستقل در خیابان ها و پیاده روها حرکت کند. این به گونه ای طراحی شده است که ایمن و قوی باشد و تحویل بسته های درخواستی را برای مصرف کنندگان و مشاغل ارائه دهد.

امروزه، ربات‌های استارشیپ از طریق گراب هاب در دانشگاه کنتاکی، دانشگاه نوادا، لاس‌وگاس، دانشگاه ایالتی وین، دانشگاه متدیست جنوبی و دانشگاه فیرفیلد ارائه می‌شوند، اما این شرکت‌ها در حال کار بر روی اضافه کردن هشت یا نه دانشگاه دیگر تا پایان سال جاری هستند.

گراب هاب یک سرویس تحویل غذای محبوب است که از سال 2004 وجود داشته است. به گفته این شرکت، خدمات آن هر روز بیش از 745000 سفارش از بیش از 320000 شریک رستوران را پردازش می کند و به حدود 32 میلیون مشتری فعال خدمات ارائه می دهد. اما گراب هاب دارای قطعات متحرک زیادی است – فقط با مشتریان کار نمی کند، بلکه با رستوران ها شریک می شود و ناوگان رانندگان محلی را مدیریت می کند تا تحویل را انجام دهند.

گراب هاب با اتصال مشتریان به رستوران‌های مورد علاقه‌شان کار می‌کند، همه اینها از راحتی یک وب‌سایت آنلاین یا برنامه تلفن همراه است. برنامه گراب  هاب برای هر دو گوشی هوشمند iOS و Android در دسترس است. به عنوان یک مصرف کننده، شما با مرور مجموعه رستوران های موجود برای تحویل در منطقه خود شروع می کنید. سپس، شما سفارش خود را ثبت کنید.

شما مستقیماً با گراب هاب سفارش می دهید، برخلاف اینکه مجبور باشید با رستوران تماس بگیرید. پس از ثبت سفارش، گراب هاب یک راننده تحویل را اعزام می کند تا غذای شما را تحویل بگیرد و به منزل شما تحویل دهد. رانندگان گراب هاب به عنوان پیمانکاران مستقل کار می کنند، به این معنی که آنها کارمندان شرکت نیستند. این نحوه کار عمومی شرکت گراب هاب است اما نحوه کار این شرکت در دانشگاه به گونه ای است که دانشجویان سفارشات خود را بصورت انلاین از رستوران یا کافه دانشگاه ثبت می کنند و در کمترین زمان ممکن سفارش آن ها تحویل داده می شود.

استارشیپ در حال حاضر با بیش از 25 دانشگاه در سراسر کشور کار می کند تا غذا را از سالن های غذاخوری و رستوران های داخل محوطه دانشگاه تحویل دهد. به گفته رایان توهی، مدیر ارشد بازرگانی استارشیپ، شراکت گراب هاب نشان‌دهنده محوری برای استارشیپ به سمت تحویل به‌عنوان یک سرویس است، زیرا سفارش از طریق برنامه گراب هاب انجام می‌شود، اما عملیات و نگهداری ربات همچنان توسط استارشیپ انجام می‌شود.

توهی گفت: «ما به‌تازگی تحویل توسط استارشیپ را با گراب هاب راه‌اندازی کرده‌ایم و در حال گفت‌وگوهای متعدد با شرکای دیگر هستیم تا تجربه تحویل ربات پیشرو در جهان را به عنوان یک راه‌حل تحویل به‌عنوان یک سرویس B2B ارائه دهیم. «تحویل توسط استارشیپ با پلتفرم‌های موجود خرده‌فروشان ادغام می‌شود تا تحویل غذا را پایدارتر و کارآمدتر کند.»

تابستان امسال، استارشیپ یکی از بسیاری از استارت‌آپ‌هایی بود که مجبور شد که تعدیل نیرو کند و از بازارهای بی‌سود خارج شود. این شرکت اخیراً 11 درصد از نیروی کار جهانی خود را اخراج کرد. این شرکت که دارای دفتر مرکزی مهندسی در استونی و دفتر مرکزی تجاری در سانفرانسیسکو است، گفت که تحت تأثیر “تغییرهای چشمگیر رو به پایین” در اقتصاد جهانی و بازار سرمایه گذاری قرار گرفته است. توهی گفت که محوطه های بیشتر به صورت ماهانه به سود دهی تبدیل می‌شوند، به‌ویژه وقتی ربات‌های استارشیپ مستقل‌تر می‌شوند. همکاری با پلتفرم‌های تحویل مانند گراب هاب در حالی که محوطه های کالج را هدف قرار می‌دهد ممکن است راه خوبی برای ساده‌سازی و گسترش این شرکت باشد.

استارشیپ با وزن 35 کیلوگرم می تواند تا 10 کیلوگرم بار را حمل کند. باتری 1260 وات ساعتی آن تقریباً 12 ساعت رانندگی را برای این دستگاه امکان پذیر می کند. اقدامات ایمنی شامل سنسورهای اولتراسونیک، سیستم های هشدار، پرچم های سیگنال و دوربین های زمان پرواز است. دارای 12 دوربین، رادار و GPS، بازتابنده و دوربین استریو است که همه این ها به این ربات کمک می کند که معمولاً از صبح زود کار کند و اغلب تا اواخر شب ادامه دهد تا به همه افراد آن جامعه غذا ارسال کنند و همچنین به گفته این شرکت، ربات ها می توانند تا چهار مایل در ساعت سفر کنند، می توانند در باران یا برف کار کنند و معادل سه کیسه مواد غذایی را حمل کنند.

گراب هاب که در بیش از 250 محوطه کالج در سراسر کشور حضور دارد، اخیراً با کارتکن همکاری کرده است تا تحویل رباتیک را به دانشگاه ایالتی اوهایو بیاورد. پیش از این، گراب هاب با شرکت اینترنتی روسی یاندکس در OSU و دانشگاه آریزونا شریک شده بود، اما در آغاز جنگ روسیه در اوکراین مجبور شد از این شراکت خارج شود.

فهرست محتوا

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter