شماره تماس : 77395710-021 | ایمیل : info@startupieh.ir

منوهای نصب در پنل مدیریت

ایده پرداز باش!!!

ایده پرداز ها هیچ چیزی را از خود دریغ نمی کنند، به هر چیزی فکر می کنند و اجازه می دهند اطلاعات زیادی در مغز شان فرو برود. نترسید، مغز تان پر نمی شود، مغز که یک فلش یا حافظه جانبی نیست، پس در دریافت اطلاعات خساست به خرج ندهید و سعی کنید از هر چیزی بدانید، اما در رابطه با کار خود اطلاعات عمومی نداشته باشید، در مورد کار تخصصی خود باید اطلاعات تخصصی داشته باشید حتی اگر آن اطلاعات در یک صندوقچه در زیر زمین های کاخ مرملین هم بود بروید و آن ها را پیدا کنید.
ایده پرداز ها افراد دیوانه ای هستند، از سوال انسان های اولیه پس گردن خود را با شانه ی شماره چندِ ماشین ریش تراش اصلاح می کردند گرفته تا اینکه جیمی کارتر رئیس جمهور آمریکا آن شب بعد از صرف شام چند دست پابجی بازی کرد، به سرشان میزند و نتیجه آن پاسخ سوال دیروزش می شود که از خود پرسیده بود اگر مردم در خیابان بودند و باران آمد و چتر نداشتند، آیا می شود اپلیکیشنی ساخت که به آنها چتر رساند؟؟؟
بله این سوال ها در نگاه اول چرت و پرتی بیش نیست اما در مغز همه ایده پرداز ها پر است از این جور افکار که این خود به خلاقیت منجر می شود و دنیای ذهنی آنان را همچون کهکشان ها مدام بزرگ تر می کند.

 

کسی از ایده پرداز بودن آسیب ندیده!

کسی از ایده پرداز بودن آسیب ندیده، با هم تیمی های خود در هفته جلسات توفان فکری متعددی برگزار کنید و مدام با هم کَلکَل کنید و در سر و کله یکدیگر بکوبید، اما به هم نه نگویید و ذوق کسی را در آن جلسات کور نکنید، اگر کسی کارکشته تر بود سرپرست بایستد (به شرط تجربه و رزومه خوب) و ایده های بقیه را مدیریت کند. یک تخته وایت برد در جلسه و وجود دفترچه یادداشت برای هر یک از اعضا از اهم واجبات است. اگر ایده ای پیدا شد به حافظه خود تکیه نکنید چون به گفته فرد بزرگی (خودم) حافظه بعد از معده خنگ ترین عضو بدن است، همه چیز را یادداشت کنید و یادداشت های خود را سرو سامان دهید، چون تجربه ی فرد بزرگی ثابت کرده (بازم خودم) اگر یاداشت های تان پاک نویس نشده و شَلَم شوربا باشد، هیچ وقت به طرفشان نمی روید هیچ، حتی ممکن است روی آنها هم بالا بیاورید (البته گلاب به روی خود و استارتاپ تان).
فیلم ببینید، موسیقی گوش کنید، زیاد بخوانید و ورزش کنید؛ این یک زنگی ایده آل است، آرزو های خود را بنویسید و جلوی چشمانتان قرار دهید، استارتاپ من ها استیکی نوت (برچسب های یادداشت نویسی) زیاد دارند و اگر به دفتر کارشان سری بزنید می بیند که از روی مانیتور گرفته تا زیر بقل مدیر خود را از این کاغذ رنگی رنگی ها چسبانده اند و رویش نکات کوچک و بزرگ نوشته اند. شما هم بنویسید و بخواندید و دوباره این عمل را تکرار کنید، مطمئن باشید اگر این کار ها را انجام دهید، دو روز دیگر زیر همین پست برای من نظر میگذارید: خدا خیرت دهد.

0 پاسخ به "ایده پرداز باش!!!"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Site Design © vandabon.ir  All rights reserved.