تفاوت بازاریابی و فروش

فهرست محتوا

بسیاری از مردم فروش و بازاریابی را با هم در یک گروه قرار می دهند ، اما این دو فرایند تا حد زیادی مستقل از یکدیگر هستند. در ساده ترین عبارت ، بازاریابی ایجاد آگاهی از سازمان و نام تجاری شما برای مشتریان بالقوه است. فروش با تبدیل آن مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی ، این بینندگی را به سود تبدیل می کند. برای درک عمیق تر تفاوت بین فروش و بازاریابی ، در اینجا برخی از نکات مهم را ذکر می کنیم.

فروش در مقابل بازاریابی

روند

فرایند بازاریابی بر آشنایی نام تجاری و محصول شما با مشتریان جدید یا آشنایی مجدد با مشتریان قبلی متمرکز است. سازمانهایی که روشهای جدیدی را برای بازاریابی خود ارائه می دهند ، باید به وضوح توضیح دهند که محصول یا خدمات آنها چیست ، چگونه مسئله ای را برای مصرف کننده و قیمت آن حل می کند. از آنجا ، تیم بازاریابی باید تعیین کند که چه کسی به این محصول یا خدمات علاقه مند است و کجا می تواند آنها را پیدا کند.

فرایند فروش شامل ایجاد طرحی است که اقدامات ، ابزارها ، منابع و اهداف کلی فروش سازمان را مشخص می کند. یک تیم فروش بیشترین علاقه را دارد که افرادی را که از مارک تجاری آگاهی دارند برای کسب سود به مشتری تبدیل کند. آنها با مشتریان تعامل دارند و به سوالات آنها پاسخ می دهند تا اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات را ارائه دهند.

اهداف

اهداف بازاریابی یک کسب و کار تبلیغ محصول ، شرکت یا نام تجاری خود با ارتباطات واضح است. هدف اصلی این است که به تصویر کلی نگاه کنیم و به وضوح توضیح دهیم که چگونه محصول یا خدمات برای بیشترین مخاطب ممکن سود می برد و منجر به ایجاد سرنخ های بالقوه می شود.

یک تیم فروش اهداف خود را بر اساس سهمیه بندی و اهداف حجم مشخص می کند. اینها معمولاً بر اساس یک دوره کوتاه مدت ، معمولاً در حدود سه ماهه یا ماه مالی است. اهداف و اهداف با توجه به میزان نیاز شرکت به فروش به منظور ایجاد سود کافی برای ادامه فعالیت ، تعیین می شود.

با این حال ، مدیریت باید هر دو تیم را در مورد موقعیت خود در بازار روشن کند.

استراتژی ها

استراتژی های بازاریابی بر اساس جمع آوری اطلاعات در مورد مخاطبان مورد نظر است تا ببینند چه کار می کند و چه کار نمی کند. هنگامی که تیم بازاریابی می داند چه کسانی را در یک کمپین خاص هدف قرار می دهد ، می تواند استراتژی ها را آزمایش کند. محبوب ترین اشکال استراتژی های بازاریابی شامل بازاریابی اینترنتی ، بازاریابی چاپی ، بازاریابی وبلاگی و گروه های متمرکز است.

استراتژی های فروش بر اساس ارتباط با مشتریان بالقوه ، صحبت و گوش دادن به آنها و سپس تبدیل آنها به مشتریان پولی است. یک فروشنده معمولاً ابتدا از طریق تماس تلفنی ، در یک رویداد شبکه ای یا آنلاین با یک مشتری تماس می گیرد. سپس ، بسته به وسعت محصول یا خدمات ، آنها به امید فروش خود به آنها نزدیک می شوند.

چشم اندازها

چشم اندازهای بازاریابی بیشتر از فروش است ، زیرا آنها سعی می کنند مخاطب هدف را تعیین کرده و آگاهی ایجاد کنند. کسانی که در بازاریابی هستند می خواهند چشم اندازهای جدیدی به دست آورند ، در حالی که بخش فروش می خواهد از ارتباطات با چشم اندازهای شناخته شده و مشتریان موجود استفاده کند.

ادغام فروش و بازاریابی

در حالی که اهداف اصلی آنها متفاوت است ، فروش و بازاریابی از جهات مختلف همپوشانی دارند و باید با هم کار کنند. آنها می توانند منافع خود را با ایجاد مشارکت و به اشتراک گذاشتن هرگونه مواد همپوشانی ، هماهنگ کنند. یکی از راه های انجام این کار برای شرکت های بزرگتر ایجاد قرارداد سطح خدمات (SLA) است. این یک توافقنامه بین دو بخش است که مجموعه ای از محصولات قابل ارائه را بیان می کند که یک بخش موافقت می کند که بخش دیگر را ارائه دهد. این به ایجاد مشارکت بین تیم ها کمک می کند و آنچه را که بین این دو انتظار می رود به وضوح مشخص می کند.

برای مشاغل کوچکتر ، ممکن است لازم نباشد. با این حال ، مدیریت باید هر دو تیم را در مورد موقعیت خود در بازار روشن کند. تیم بازاریابی باید هنگام فروش کمپین به تیم فروش اطلاع دهد تا تیم فروش بتواند تلاش های خود را در آن زمان به حداکثر برساند. به طور مشابه ، تیم فروش باید هر گونه اطلاعات مشتری خود را با تیم بازاریابی به اشتراک بگذارد ، بنابراین آنها از مشخصات جمعیتی مخاطبان و همچنین تلاش هایی که انجام داده اند و موفق نبوده اند ، آگاهی دارند.

CO – با هدف الهام بخشیدن به شما از متخصصان برجسته معتبر. با این حال ، قبل از تصمیم گیری در مورد تجارت ، باید با یک متخصص مشورت کنید که می تواند با توجه به موقعیت شخصی شما به شما مشاوره دهد.

فهرست محتوا

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter