شماره تماس : 77395710-021 | ایمیل : info@startupieh.ir

منوهای نصب در پنل مدیریت

خلیج فارس

چندیست در رادیو و تلویزیون بین مجری و گوینده ها مد شده که برای احترام و اقتدار بیشتر از واژه خلیج همیشگی فارس استفاده می کنند، یعنی میان دو واژه ی خلیج و فارس یک واژه همیشه یا همیشگی و یا تا ابد هم اضافه می کنند و به طبع این اصطلاح به وسیله رسانه های ارتباط جمعی در جامعه رواج پیدا کرده و دهان به دهان می چرخد تا اینکه آن عبارت بین عوام جا می افتد.
از طرفی دیگر در فضای مجازی خبردار می شویم که سایت گوگل هر از چند گاهی نظرسنجی مبنی بر تغییر نام خلیج فارس به نامی دیگر برگزار می کند و بقول خودشان اگر خون آریایی در رگ هایمان جریان دارد برویم و آمار رای به گزینه خلیج فارس را با حضور میلیونی خود بیشتر کنیم تا شرکت گوگل در نقشه ی خود روی این خلیج، نام پرشین گلف را ثبت کند. همیشه ی خدا هم، رقبا کمی بیشتر از ما جلوتر هستند.
در طرف دیگر داستان هم سیاسیون از یکدیگر عکس هایی را رو می کنند که طرف مقابل شان زیر نام های جعلی خلیج فارس ایستاده و با استفاده از تکنیک های بگم بگم و غیره شو آف هایی را برپا می کنند که گرمای جشنواره انتخابات بیش از پیش شود.
اما همگی این جریانات فوق را می توان در قالب طبلی تو خالی دید که فقط صدای بلندی از خود متساعد می کنند و کاربرد و فایده دیگری هم ندارند. به عنوان مثال خود شما تا به حال خبری از نتیجه آن نظرسنجی های گوگل شنیده اید؟ والا خود من هر وقت گذرم به نقشه گوگل افتاد واژه پرشین گلف را دیدم و اهمیتی به آن نظرسنجی ها نمی دادم!
اما برویم سراغ اصل مطلب: گفتن خلیج تا ابد فارس چرا خوب نیست؟ یا چرا نباید در نظرسنجی های گوگل شرکت کنیم؟
عده ای بر اساس شواهد و مدارک جلو می روند و نقشه هایی را از دوران مارکوپلو رو می کنند که این خلیج نامش در اسناد تاریخی فارس بوده و هست. حالا نکته اینجاست که ما خود اگر به فارس بودن خلیج مان اعتماد نداریم دیگر از سایر کشور های بیگانه و بعضا دشمنان چه انتظاری می رود.
خلیج ما برای ایران هست و ما خود بیشتر از هر کس دیگری به این اطمینان داریم و نیازی به گفتن واژه های همیشگی، همیشه و تا ابد نیست، چون گفتن این واژه ها نوعی شک کردن به خود و بی اعتمادی را به همراه دارد، خلیج همیشه فارس، خلیج همیشگی فارس و خلیج تا ابد فارس برایمان عادی نشود، ما نام خلیج مان فارس بوده و این را خود بهتر از هر کسی می دانیم و به چیزی هم شک نداریم. در نظر سنجی های گوگل هم شرکت نمی کنیم، چون نام این خلیج، فارس هست و نه چیز دیگری، آدمی نباید برای اثبات حقانیت چیزی که بر همگان عیان است پاسخگو باشد و یا به قولی برایش نظرسنجی و رفراندوم برگزار کرد. مانند این است که بگوییم این خانه برای من است، خب این مسئله واقعا چنین است، چرا باید برایش نظرسنجی گذاشت؟ مگر به خودمان شک داریم؟ اگر این خانه برای من است پس من هم در هیج نظرسنجی شرکت نمی کنم و برای خانه ام چنین نمی گویم: خانه ی همیشگی من.
بنابراین زین پس باید به آن منطقه آبی زیبا بدون هیچ واژه ای بیشتر و کمتر فقط بگوییم خلیج فارس.

0 پاسخ به "خلیج فارس"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Site Design © vandabon.ir  All rights reserved.