شماره تماس : 77395710-021 | ایمیل : info@startupieh.ir

منوهای نصب در پنل مدیریت

منابع انسانی برای استارت آپ ها قسمت1

رابرت سیگل، یکی از سرمایه گذاران ریسک پذیر بزرگ است که یک سخنرانی در باب رفتار سازمانی نیز در دانشکده کسب و کار مؤسسه آموزش عالی استنفورد ارائه کرده است؛ این سرمایه گذار و سخنران بزرگ میگوید: “هر شرکتی دارای فرهنگ مخصوص به خود است؛ خواه شما آن را طراحی کرده باشید خواه فرد دیگر؛ خواه شما ارزش ها را تنظیم کرده باشید خواه فرد دیگر”.

سیگل، در مصاحبه خود با مسئولان دانشکده کسب و کار مؤسسه آموزش عالی استانفورد، سخنان خود را اینگونه ادامه میدهد: “به همین دلیل است که شرکت ها، یک جایگاه اجرایی عالی برای مقوله منابع انسانی در نظر میگیرند و آن را به عنوان یک گزینه، روی میز قرار میدهند. بهترین شرکت ها، آنهایی هستند که دریافته‌اند مشتریان و مراجعه کنندگان، برترین دارایی هستند که باید مورد توجه و تمرکز قرار بگیرند”.

زمانیکه سخن از منابع انسانی برای استارتاپ ها به میان می آید، منظور آن است که باید اقدام به طراحی و توسعه برنامه ها، آیین ها و فرآیندهای مناسب برای مدیریت منابع انسانی کرد تا نیازهای کوتاه مدت و طولانی مدت، هردو با هم مورد توجه قرار گرفته و در جهت برآوردنشان، تلاش شود. شرکت ها میتوانند با استناد به این اصول و قواعد، نقش بسزایی در پیشگیری از وقوع چالش های مرتبط با منابع انسانی ایفا کنند.

علاوه بر این، این اصول و نکات مهم، به شما کمک میکنند تا چالش ها را از پیش شناسایی کنید. به همین علت، ما برخی از چالش های پیرامون منابع انسانی برای استارتاپ ها را که امکان پیشگیری از آن ها با استناد به اصول و نکات فوق الذکر میسّر است، به شما معرفی میکنیم.

0 پاسخ به "منابع انسانی برای استارت آپ ها قسمت1"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Site Design © vandabon.ir  All rights reserved.