شماره تماس : 77395710-021 | ایمیل : info@startupieh.ir

منوهای نصب در پنل مدیریت

منابع انسانی برای استارت آپ ها قسمت5

عدم موفقیت در تعدیل نیرو

اکثر کارمندان، مایل هستند که نیروهای کارآمد و مؤثری برای شرکت یا سازمان خود باشند. و شما، باید از طریق ارائه بازخوردهای منظم، احتمال تعدیل و اخراج نیرو را کاهش دهید. متأسفانه، برخی از کارمندان نمی توانند نیازها و توقعات شما را برآورده سازند. در یک شرکت یا سازمان کوچک، اخراج کارمندان بسیار دشوار خواهد بود. اما به تعویق انداختن این تصمیم میتواند منجر به یک فاجعه بزرگ شود. در شرایطی که کارمندان نتوانند نیازها و توقعات شما را برآورده سازند، مشکلات بسیاری در زمینه بهره وری و کارآمدی امور سازمان و همچنین مسائل اخلاقی به وجود خواهد آمد و تأثیرات منفی بر تجربه مشتریان خواهد داشت.

راه حلاگر مسائل و نقاط ضعف عملیاتی، شناسایی و با کارمندان در میان گذاشته شوند اما همچنان ادامه داشته باشند، دقیقاً در همان زمان باید ارتباط کاری را با عاملان آن مسائل و مشکلات قطع کرد. این تصمیم را سریع و بی درنگ و با استناد به عملکرد کارمندان اجرا کنید.

کارهای زیادی هست که باید در جهت مدیریت منابع انسانی انجام دهید؛ اما با توجه به چهار مشکل احتمال فوق الذکر، میتوانید از بروز مشکلات و چالش های پیرامون منابع انسانی برای استارتاپ جلوگیری کنید. در پی رشد و توسعه کسب و کار، چالش های بیشتری در این زمینه به وجود می آیند. اما اگر شما کار خود را با هدف توسعه و پیشبرد کارمندان، طراحی یک نظام برای گردآوری و ارائه بازخورد، تعهد به مستندسازی و شناخت راهکارهای مدیریت و تعدیل و اخراج به موقع نیروها آغاز کنید، بهتر میتوانید چالشهای احتمالی منابع انسانی برای استارتاپ ها را مدیریت کنید.

0 پاسخ به "منابع انسانی برای استارت آپ ها قسمت5"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Site Design © vandabon.ir  All rights reserved.