شماره تماس : 77395710-021 | ایمیل : info@startupieh.ir

منوهای نصب در پنل مدیریت

چک لیست راه اندازی استارتاپ

همیشه برای اره اندازی کسب و کار اقداماتی وجود دارد که باید به درستی و در زمان مشخصی انجام شود.لیست زیر به شما کمک میکند تا بدانید چه وظایفی را باید انجام بدهید تا کسب و کارتان با مشکل مواجه نشود. ممکن است بعضی افراد لیست بلند تری را مد نظر داشته باشند اما لازم است بدانید تیم وقایع با تجربه بیش از یک دهه در راه اندازی کسب و کارهای متنوع و همچنین مشاوره برندینگ به مجموعه های مختلف این موارد را برای شما بصورت زیر آورده است. در واقع شما با رعایت موارد زیر از خیلی از چالش های مرسوم در امان خواهید بود. 

مزیت نسبی عامل بقای شما در بازار است. از خودتان بپرسید چرا مشتریان باید از محصول یا خدمات شما استفاده کنند؟ آیا مشتریان حاضرند به اندازه ی کافی هزینه کنند؟ داشتن یک مزیت نسبی منطقی از واجب ترین اقدامات هر کسب و کاری به شمار می رود.

شما می توانید بدون برنامه هم کار خود را شروع کنید اما بدانید که احتمال شکست شما صد در صد می باشد. یک برنامه تجاری خوب ساختار هزینه ها و درآمد شما شکل میدهد و به شما کمک میکند مسیر رسیدن به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت خود را مشخص کنید.

استارتاپ ها باید واقع بین باشند چون برای اینکه بتوانند خود را از آب و گل دربیاورند زمان بیشتری نسبت به آنچه انتظار دارند، نیاز دارند. هزینه های کسب کار و زندگی شخصی خود را مشخص کنید. اگر به سرمایه گذار نیاز دارید، هر چه زود تر مذاکرات خود را شروع کنید.

نام کسب و کار شما باید به راحتی در ذهن مشتری باقی بماند. یک نام مناسب در برنامه برندینگ شما بسیار موثر است. از مشاوران حقوقی در حوزه ثبت شرکت مشورت بگیرید.

مطمئن شوید دامنه مناسب با نام شما موجود باشد. سپس در اولین فرصت آنرا خریداری کنید.

ثبت شرکت بسیار مهم است . شما را در برابر تهدید های آتی از جمله سرقت برند، مناقشات داخلی بین شرکا و ... محافظت می کند. ثبت شرکت فراموش نکنید.

طراحی وب سایت مناسب و کارآمد یک پروژه زمان بر است. شما نیاز دارید درگاه فروش مناسب داشته باشید. همچنین وجود یک وب سایت به جلب اعتماد مشتری و سرمایه گذار کمک میکند. بدانید که تجربه ثابت کرده است طراحی یک سایت ایده آل در بهترین حالت به 3 ماه زمان نیاز دارد.

قبل از اینکه رقبای شما نام های مناسب شما را در شبکه های اجتماعی تصاحب کنند، اکانت های موجود در اکثر شبکه های اجتماعی ثبت کنید.

کمال گرا نباشید. یک کسب و کار نیاز به درآمد دارد تا بتواند به مسیر خود ادامه دهد. منتظر نباشید تا ایده تان تکمیل شود. یادتان باشد یک کسب و کار در مراحل اولیه بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به درآمد دارد.

اگر کسب و کار شما نیازمند مراجعه مشتریان بصورت حضوری می باشد حتما جای مناسبی را انتخاب کنید. در غیر این صورت اگر کسب و کار شما بصورت آنلاین است، از اجاره دفتر خودداری کنید تا هزینه های اولیه شما کاهش پیدا کند. در صورت ضرورت حضور تیم در کنار یکدیگر حتما به فضاهای کار اشتراکی مراجعه کنید و از اجاره دفتر بصورت اختصاصی خود دارید کنید. یک دفتر اختصاصی علاوه بر پول پیش و اجاره نیازمند اینترنت، پول آب،برق، گاز،تلفن و هزینه تجهیز نیز می باشد. فضاهای کار اشتراکی در ابتدای راه اندازی کسب و کار بسیار مفید هستند.

یک کارت ویزیت مناسب به کسب و کار شما اعتبار می بخشد. شما می توانید با صرف هزینه ناچیزی یک کارت ویزیت برای خود تهیه کنید. داشتن یک کارت ویزیت در شبکه سازی به شما کمک میکند

وجود یک حساب بانکی جدا از حساب خودتان، باعث می شود درآمد و هزینه ها را راحت تر مدیریت کنید. اگر شریک دارید حتما یک حساب بانکی مشترک ایجاد کنید تا از مناقشات آتی جلوگیری کرده باشید و همه موارد مربوط به حسابداری شفاف باشد.

قبل از اینکه اطلاعات مالی شما دچار بهم ریختگی شود. یک سیستم حسابداری را انتخاب کنید و تمامی موارد را در آن ذکر کنید. به این ترتیب در زمان محاسبه سود سهام داران و موارد مربوط به مالیات خیالتان راحت خواهد بود.

مناقشه بین سهام داران می تواند یک کسب و کار را به طور کامل به نابودی بکشاند. اینکه هر یک از شرکا چه وظایفی دارند و مسئولیت های شان در قبال یکدیگر چگونه است یک امر واجب و ضروری می باشد. حبه یاد داشته باشید موارد مربوط به شرکا را در یک دفتر خانه رسمی ثبت کنید تا در زمان لازم قابل استناد باشد. حتما از یک وکیل بخواهید شما را در تنطیم چنین قراردادی همراهی کند

قبل از اینکه شفارشات شما دچار مشکل شود، شرکای کلیدی و تامین کنندگان خود را مشخص کنید. وجود یک زنجیره تامین قابل اعتماد و گسترده میتواند ضامن بقای شما در شرایط نابسامان بازار باشد.

از خانواده خود شروع کنید و به دیگر اقوام و دوستان و آشنایان هم سر بزنید. یادتان باشد آنها را مجبور نکنید تا از شما خرید کنند بلکه تلاش کنید صرفا یک معرفی خوب از کسب و کارتان به آنها ارائه کنید و سپس از آنها بخواهید مبلغ شما باشند

لازم است بدانید که هیچ کس روی یک ایده خام سرمایه گذاری نخواهد کرد. شرکای بالقوه زمانی حاضرند با شما همکاری و سرمایه گذاری کنند که پیشرفت شما را مشاهده کنند. پس بجای مذاکرات بیهوده وقت خود را صرف بازاریابی و فروش کنید.

هیچ وقت هیچ فرصتی را برای معرفی کسب کار خود، از دست ندهید. یک ارائه آسانسوری خوب می تواند در محافل مختلف شما را نجات بدهد. سعی کنید کسب و کار خود را ساده، واضح و مختصر معرفی کنید.

در عصر حاضر، اطلاعات حرف اول را میزند. از بین رفتن اطلاعات مشتریان میتواند یک کسب و کار نوپا را بطور کلی نابود کند. همیشه از دستگاه های الکترونیکی خود مانند سیستم های رایانه و سرور ها، به درستی و با وسواس مراقبت کنید.

یک کسب و کار موفق نیاز دارد تا در موقعیت های مختلف به درستی راهبری شود. حضور یک فرد فعال و موفق در حوزه کاری خودتان به عنوان مربی، مشاور و راهنما، به شما کمک می کند تا در بحران های پیش رو سربلند بیرون بیایید.

نامه برقی وقایع استارتاپیه

اگر مایل هستید خبرنامه وقایع استارتاپیه را دریافت کنید روی دکمه زیر کلیک کنید
Site Design © vandabon.ir  All rights reserved.