لابرادور سییستم اولین روبات های کمکی مراقبت از سالمندان خود را به کار می گیرد

فهرست محتوا

از زمانی که چندین نمایشگاه CES پیش نمایشی از فناوری متمرکز بر مراقبت از سالمندان را در مجموعه هتلی دریافت کردیم، ما در حال بررسی سیستم های لابرادور هستیم. امروز شرکت روباتیک مستقر در کالیفرنیا اعلام کرد که شروع به استقرار سیستم Retriever Pro خود برای تعدادی از مشتریان اولیه کرده است، از جمله، On Lok PACE، بیمه سراسری، خانه‌های ماسونی کالیفرنیا، جوامع وسترن هومز، اسکاتون، The Perfect Companion، روستاهای پرزبیتریان میشیگان، دانشگاه میشیگان فلینت و Graceworks Lutheran Service.

این اخبار به دنبال اجرای آزمایشی گسترده برای این سیستم در مکان‌هایی مانند جوامع سالمندان است. رتریور پرو طوری طراحی شده است که نوعی آزادی کمکی را برای افرادی که به تنهایی با محدودیت های حرکتی زندگی می کنند به ارمغان بیاورد. این یک فناوری هوشمندانه است که به طور موثر به یک سیستم قفسه بندی متحرک نیمه مستقل تبدیل می شود که می تواند برای تحویل اشیایی استفاده شود که در غیر این صورت ممکن است در حمل آنها مشکل داشته باشند.

در اوایل سال گذشته، پس از اولین CES تمام مجازی، این شرکت شروع به عرضه نمونه های اولیه برای کاربران منتخب کرد. در نمایش این هفته، ثمرات آن آزمایشات اولیه را در قالب ویدیوهای گواهینامه می بینیم. رتریور عملاً یک نسخه اصلاح‌شده‌تر از چیزی است که دو سال پیش دیدم، اما اساساً بر اساس همان اصل کار می‌کند. این شبیه یک چرخ دستی رباتیک است که به کاربران مسن و افراد با تحرک محدود کمک می کند.

بار بر دوش مراقبان با سرعتی در حال افزایش است که به سادگی قابل دوام نیست. مایک دولی، مدیر عامل شرکت، در بیانیه‌ای گفت: سازمان‌ها در حال حاضر با کمبود عمده مراقب مواجه هستند و در سال‌های آینده افراد بیشتری در گروه سنی والدین من (۸۵+) با افراد کمتری برای مراقبت از آنها خواهند بود. “مأموریت ما ارائه تسکین در هر دو طرف این معادله است، و به افرادی که نیاز به مراقبت دارند توانمند سازیم تا به تنهایی کارهای بیشتری انجام دهند و در عین حال تأثیر ملاقات هر مراقب را فراتر از زمان حضور فیزیکی آنها افزایش دهیم.”

دولی در یک انتشار مرتبط با این خبر گفت: بخش قابل توجهی از جامعه ما به طور گسترده ای مورد حمایت قرار گرفته است. هنگامی که درد یا سایر مشکلات سلامتی شروع به تداخل در توانایی شما برای حرکت دادن خود یا چیزهای دیگر می کند، حتی مسافت های کوتاه می تواند تأثیر زیادی بر استقلال، کیفیت زندگی و سلامت کلی شما داشته باشد. منظور از رتریور برای کمک به پل زدن فیزیکی برخی از این شکاف و توانمندسازی افراد برای فعالیت بیشتر و انجام کارهای بیشتر به تنهایی است.

دنیای رباتیک مراقبت از سالمندان هنوز در ایالات متحده در حال ظهور است. ژاپن ممکن است تا حدی به دلیل جمعیت پیرش، بزرگترین شروع را در این رده داشته باشد، اما این مفهوم در حال افزایش است. تعدادی از شرکت‌هایی که برای طراحی سیستم‌های همه منظوره بیشتر کار می‌کنند، به کمک به زندگی به عنوان یک برنامه بالقوه اشاره کرده‌اند، اما در حال حاضر بازار روباتیک دقیقاً با این فناوری همخوانی ندارد.

این سیستم می تواند تا 25 پوند را حمل کند و می تواند برای تحویل لباس های شسته شده، غذا و سایر محموله ها در سراسر خانه استفاده شود. دارای یک سیستم سینی جمع شونده است که می تواند اشیاء را از پیشخوان ها، قفسه ها و یک یخچال سفارشی که شرکت می گوید قصد ارائه آن را دارد، به سبد خرید منتقل کند. در زیر آن یک فضای ذخیره سازی اضافی برای چیزهایی مانند غذا و دارو و همچنین یک پورت برای شارژ تلفن وجود دارد.

با توجه به اینکه صندوق آمازون الکسا یکی از حامیان استارتاپ (به همراه SOSV/HAX، iRobot و بنیاد ملی علوم) است، این سیستم همچنین دارای کنترل صوتی از طریق الکسا خواهد بود. پس از یک دوره آزمایش بتا آتی، لابرادور قصد دارد تا نیمه دوم سال آینده به فروش تجاری برسد، با طیفی از قیمت‌های مختلف، بر اساس عملکرد. پذیرندگان اولیه می توانند یک واحد Retriever را با قیمت 1500 دلار از قبل، به علاوه هزینه خدمات ماهانه بین 99 تا 149 دلار در ماه، بسته به میزان مالی، تضمین کنند.

این شرکت می‌گوید همچنین «به حرکت رو به جلو با توسعه و آزمایش» سیستم متمرکز بر مصرف‌کننده خود، رتریور ادامه می‌دهد. دولی تفاوت بین این دو را در نظری به TechCrunch روشن کرد و خاطرنشان کرد:

ویژگی های کلیدی اضافه شده برای نسخه پرو عبارتند از آوردن مراقبین و کارکنان به حلقه و حمایت کلی از ارائه دهنده مراقبت در ماموریت خود. بخشی از آن در سمت نرم افزار است، با راه حل های درجه سازمانی برای مدیریت مراقبت ادغام شده است. به عنوان مثال، سازمان‌های مراقبت‌کننده می‌توانند چندین کاربر را برای تنظیم برنامه‌های زمانی برای ربات، بررسی گزارش‌های فعالیت و کمک از راه دور به عملکرد ربات بخواهند. در بخش سخت‌افزاری، ما گزینه‌های بیشتری برای حمل و راه‌اندازی یک تبلت شخص ثالث یا سایر دستگاه‌های صفحه‌نمایش که ممکن است سازمان مراقبت از قبل از آن استفاده کرده باشد، برای انتقال آن دستگاه در خانه داریم. پرو همچنین مقرراتی برای پشتیبانی از اتصال سلولی به عنوان ارتقاء خواهد داشت.

فهرست محتوا

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter